Яке взуття потрібне для гри у футбол дітям?

Для батьків

Коли діти починають займатися футболом, виникає потреба покупки спеціального взуття для тренувань та ігор.

Що треба пам’ятати: купувати взуття лише після того, як дізнаєтесь, яке потрібне!

У взуттєвих магазинах та магазинах спортивних товарів не завжди є великий вибір різноманітних видів взуття для футболу, тому є ризик помилитися, купивши будь-яке, на вигляд футбольне, взуття.

Якщо діти грають на футбольному полі зі штучним покриттям (синтетична трава чи ґрунт), необхідно вибирати взуття з таких видів:

Бутси-сороконіжки (TURF (TF)). Підошва сороконіжок має багато мілких шипів, які забезпечують надійне щеплення з ґрунтом. Навантаження на дитячу ніжку завдяки великій кількості шипів рівномірне. Бутси із маркуванням MG (Multi Ground).
Такі бутси мають 24 шипи і найкраще підходять для тренувань дітей, навантаження на ніжку рівномірне за рахунок більшої кількості шипів, ніж у традиційних бутсах.
MSR (Multi Stud Rubber) – бутси із резиновими шипами округлої форми для синтетичних покриттів. 

 

Бутси VHG (Very Hard Ground) – схожий варіант на бутси Multi Stud Rubber, але мають плоскі шипи, які допомагають збільшувати швидкість гравця на полі. Підходять для синтетичних та ґрунтових полів.

Для гри на твердих поверхнях (спортзал) сороконіжки не підходять!

Для занять у спортивному залі необхідно мати бутси-футзалки ((IC (Indoor), FS (Futsal)). Особливість футзалок у гладкій підошві без шипів, полегшений верх із натуральної або штучної шкіри.

Спеціальні моделі бутсів із маркуванням підошви SG (Soft Ground) (6-8 шипів), FG (Firm Ground) (12-13 шипів), HG (Hard Ground) (12-13 шипів) підходять для гри на натуральній траві.

Кожен вид бутсів обов’язково потрібно взувати за призначенням! Якщо використовувати взуття на тих поверхнях, до яких воно не пристосоване і не рекомендоване – дитина може травмуватися (наприклад, буде слизько). Підходьте до вибору і використання взуття дитиною відповідально.

 

Взуття, у якому дитина тренується та грає у футбол, не можна використовувати у буденності! Так як шипи на бутсах швидко стираються об асфальт чи у приміщенні. Для прогулянок та повсякденного носіння потрібно обирати окреме взуття! А футбольне – взувати безпосередньо перед тренуванням чи грою.