Новий спортзал у старій котельні. Дітям Великоолександрівської сільської ради недоступний спорт.

Новини

Вже цього року дуже гостро стоїть проблема із заняттям наших вихованців у спортзалі Великоолександрівської школи. Знову не виходить повноцінно проводити футбольне тренування через обмежений доступ до приміщення спортивної зали. Дуже проблематично було отримати навіть ці 1,5 години часу у робочий день, зараз це четвер з 18:00 до 19:30. У той же час, повноцінним тренування має бути тривалістю 2,5-3 години на день і частотою 3 рази на тиждень (через день або два для відновлення дітей та рівномірного навантаження). У даній ситуації повноцінний тренувальний графік для нас виглядає фантастичним, адже можливостей отримати додатковий час немає.
Ще цього навчального року вікова категорія дітей ДЮФК “ПРОМЕТЕЙ” мусить займатися з таким обмеженим графіком, але наступного навчального року 2017-2018 знайти компромісу не вийде, адже діти виростають і потребують більшого фізичного і навчально-тренувального навантаження.
Чи буде конфлікт у шкільному спортзалі між різними спортивними секціями, їх тренерами, батьками дітей?
Скоріше за все – так, якщо змін не буде.

Схожа ситуація була і з футбольним полем, але нам обіцяють, що з наступного року така проблема має зникнути, адже на території села Велика Олександрівка відреконструйовано і вводиться в експлуатацію другий футбольний стадіон, який надає можливість займатися повноцінно футболом у теплі пори року обом футбольним клубам наших сіл без обмежень.
На жаль, залишається відкритим питання тренувань у холодні пори року (а це – 7 місяців на рік).
Шкільний спортзал у Великоолександрівській ЗОШ – це єдиний доступний спортивний зал для спортивних занять на чотири села Великоолександрівської сільської ради. На даний момент пріоритет використання спортзалу надається дітям та юнакам на різноманітні спортивні секції, але і тут склалася критична ситуація, адже бажаючих більше, ніж витримує фізично і морально сам об’єкт. Вже не говорячи про потребу занять спортом у дорослого населення наших сіл.

Чи ще одному спортзалу бути найближчим часом?

21.10.2016

ДГО ДЮФК “ПРОМЕТЕЙ” звернулося з листом-пропозицією до Голови та депутатів Великоолександрівської сільської ради з пропозицією переобладнати приміщення котельні, що знаходиться у селі Велика Олександрівка під спортивний зал. Ця споруда є комунальною власністю і вже 5 років не використовується повноцінно і раціонально.

Нами було оглянуте саме приміщення котельні та наявна документація з розмірами та можливим планом перебудови у спортивний зал.

zjomka-na-ves-ekran-26-10-2016-114344

Звичайно, без сумнівів, така альтернатива набагато вигідніша за побудову нового спортивного об’єкту, адже не потрібно шукати і виділяти землю, проектувати, прокладати комунікації, будувати.
Наявне приміщення котельні – вже повноцінне приміщення, яке готове на 80% для потенційного спортзалу.

Для переобладнання у спортивний зал в котельній споруді є:
1. Будівля ангарного типу із залізобетонних опор та стін (розміри дозволяють переорієнтувати).
2. Металопластикові вікна із склопакетами.
3. Дах перекритий металевими-оцинкованим листами (надійний захист від атмосферних опадів)
4. Наявні приміщення та кімнати для роздягалень та персоналу.
5. Наявність мереж електрики, водопостачання і водовідведення.
6. Поруч асфальтована дорога та паркувальні місця.
7. Розташування у 300 метрів (4 хв. пішки) від Великоолександрівської ЗОШ. (що дозволяє використовувати об’єкт і школі)

Надаємо попередній план-проект реконструкції у PDF (якщо у вашому браузері пусте поле – оновіть сторінку і документ з’явиться):

Актуальність.

1. У потребі додаткового спортивного залу у наших селах відомо вже давно. Бориспільський районний відділ спорту та Бориспільська спортшкола знає про малі розміри Великоолександрівського шкільного спортзалу, тому надає перевагу проводити змагання у більш просторих спортивних залах інших сіл.
2. На сьогоднішній день на території наших сіл існують:
– Два футбольні клуби у яких футболом займаються: діти та юнаки наших сіл.
– Шкільна баскетбольна дитячо-юнацька секція
– Шкільні дитячо-юнацькі секції з єдиноборств
– Фітнес
– Доросла волейбольна команда
– Доросла баскетбольна команда
– Доросла футбольна команда
3. Про гостру необхідність у додатковому спортзалі вже багато років говорить і дирекція Великоолександрівської ЗОШ, адже з цією проблемою їм доводиться боротися кожного навчального року.

Хочемо зауважити і про Указ Президента України про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року “Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація”, який пояснює важливість діяльності держави у найближчі роки у галузі спорту та молодіжної політики.

Спортивний зал у приміщенні котельні надасть можливість загальноосвітній школі у навчальний час розвантажити розклад та єдину спортивну залу. Новий спортзал зможе розвивати і нові види спорту, яким наразі немає місця для розвитку у наших селах. Крім того, ця споруда зможе використовуватися і для спортивних районних і обласних змагань, культурних масових заходів, виборів, громадських слухань тощо.

Наша Громадська Організація “Дитячо-юнацький футбольний клуб “Прометей”” звернулася також за допомогою у вирішенні наявної проблеми до посадовців Київської обласної ради та Київської обласної адміністрації, де нас було поінформовано, що наразі наявна співпраця з Міжнародними фондами ЄС та Кабінетом Міністрів для розвитку соціально-спортивної інфраструктури, яка реалізує схожі програми та готові допомогти вирішити і нашу проблему.

Просимо усіх небайдужих жителів наших сіл підтримати нашу ініціативу, та посприяти у реалізації даного проекту. Адже таким чином, ми зможемо із закинутої комунальної власності зробити хорошу справу для розвитку спорту та здорового способу життя серед жителів наших сіл та їх дітей.

Олексій Ткачук
ДГО ДЮФК “ПРОМЕТЕЙ”